A A A

Czujniki obecności, ruchu i przyciski włączniki czasowe

Czujniki obecności osób oraz detektory ruchu są wykorzystywane do monitoringu/nadzoru pomieszczeń oraz do sterowania systemów wentylacji i oświetlenia.

Elektroniczne przełączniki czasowe są używane w wielu aplikacjach do uwarunkowanego w czasie sterowania ręcznego (kasującego nastawienia regulatora automatycznego) dowolnego procesu lub do sterowania zmiennego.

Przyciski, włączniki niskonapięciowe instalacji.

Zapytaj o interesujący cię produkt »

 • LA 14 - czujnik zajętości

  Nowoczesna wentylacja i systemy oświetleniowe są sterowane z użyciem czujników zajętości pomieszczenia (czujników obecności osób w pomieszczeniu) w połączeniu z systemami HVAC. Czujnik zajętości LA14 może być zamontowany na suficie lub ścianie, natynkowo lub na puszce podtynkowej.

 • LA 15 - czujnik zajętości

  Działa jak LA14, ale możliwe jest włączanie i wyłączanie oświetlenia 230Vac. Posiada regulowany czas podtrzymania światła włączonego.
  Nowoczesna wentylacja i systemy oświetleniowe są sterowane z użyciem czujników zajętości pomieszczenia (czujników obecności osób w pomieszczeniu) podłączone do systemów HVAC. Czujnik LA 15 został stworzony do sterowania oświetleniem. Dopuszczalne obciążenie ciągłe do 1,5A przy oświetleniu świetlówkami. Czujniki LA15 umożliwia załączanie/wyłączanie 230Vac, światła, wentylatora. Opóźnienie wyłączenia światła jest regulowane. Czujnik zajętości LA15 może być zamontowany na suficie lub ścianie (na puszce podtynkowej lub natynkowo). Posiada dwa tryby pracy: czujnik zajętości/obecnosci oraz jako detektor ruchu. Posiada ustawialne m.in. czasowe podtrzymanie załaczenia przekaźnika. Szczególy w karcie technicznej.

 • PLT 24 - czujnik ruchu

  PLT 24 (24 Vac/dc) jest detektorem pasywnej podczerwieni do monitoringu obecności osób w pomieszczeniu na podstawie detekcji ciepłoty ciała i ruchu człowieka. posiada dwa tryby pracy: detekcja ruchu / czujnik zajętości. Regulowana płytka montażowa i wkręty są dostarczane w zestawie. PLT 24-K to model do montażu na suficie. Zasilanie 24Vac/dc.

 • PLT 12 - czujnik ruchu

  PLT 12 jest detektorem pasywnej podczerwieni (PIR) do monitoringu obecności osób w pomieszczeniu na podstawie detekcji ciepłoty ciała i ruchu ludzi. Element czujnika reaguje na zmiany temperatury w obszarze monitorowanej przestrzeni. Podstawa montażowa i wkręty są dostarczane w zestawie. Zasilanie 12Vdc.

   

 • LAP1 / LAP5 / LAP10 - przełączniki / włączniki czasowe

  Elektroniczne włączniki/wyłączniki czasowe pozwalają w prosty i funkcjonalny sposób zapewnić oszczędność energii w instalacjach wentylacji, oświetleniowych i bojlerach. Na przełączniku umiejscowione są indywidualne lampki sygnalizacji czasu pracy. Zasilanie 24V lub 230V. Przełączniki posiadają zestyk bezpotencjałowy 230Vac 10A rezyst.
  Przycisk może wydłuż czas pracy instalacji po opuszczeniu budynku, może być użyty w systemach BMS.

 • PJP1 / PJP2 / PJP4 - przyciski / włączniki niskonapięciowe

  Przyciski / włączniki PJP przeznaczone są do aplikacji niskonapięciowych (do 42Vac / 60Vdc). Zastosowanie przycisku w aplikacjach z napięciem elektrycznym sieciowym (sterowanie np. silnikami lub oświetleniami) jest możliwe z użyciem przekaźników pomocniczych (np. AR1).

 • LEKA 24 - sygnalizator stanu, wskaźnik z LED

  LEKA 24 jest urządzeniem sygnalizującym stan z dwukolorowym sygnałem świetlnym diody LED (zielony i czerwony). Sygnalizator ten podłączony do systemu automatyki może być użyty do wskazania statusu dla danej przestrzeni/urzadzenia, np. "normalna praca/alarm", "wolny/zajęty", "napór +/-".