A A A

Bezprzewodowe przetworniki - radiowe / wireless 868.30 MHz

Dzięki najnowszym przetwornikom pomiarowym produal z komunikacją bezprzewodową - radiową (wireless) - stosowanie urządzeń pomiarowych jest możliwe w jeszcze większej ilości aplikacji (np. przy braku możliwości przeciągnięcia przewodów, jak w obiektach zabytkowych, muzeach, w obiektach gdzie nie chcemy przeciągać kabli po powierzchniach z uwagi na estetykę lub wymagania, itd.). Możliwy jest już pomiar wilgotności, temperatury, poziomu oświetlenia oraz przekazywania sygnału analogowego napięciowego 0-10V z dowolnego przetwornika (co stwarza możliwość przesyłu danych pomiarowych właściwie dowolnego parametru). Jeden przetwornik może przesyłać zależnie od typu od 1 do 4 parametrów lub nastaw.

Komunikacja radiowa między urządzeniami (czujniki, przekaźniki, stacja bazowa) jest dwukierunkowa i odbywa się drogą radiową w paśmie radiowym 868MHz!   Zapytaj nas o szczegóły »

Estetyka wykonania i wysoka jakość przetworników radiowych. Zdalny pomiar paramatrów.

Estetyka wykonania i wysoka jakość przetworników radiowych. Zdalny pomiar paramatrów.

Komunikacja radiowa z opcj. przekaźnikami.

Komunikacja radiowa z opcj. przekaźnikami.

Urządzenia z komunikacją radiową.

Urządzenia z komunikacją radiową.
 • TEFL radiowe czujniki temperatury

  Bezprzewodowe temperaturowe czujniki TEFL (1191010) przeznaczone są do pomiarów temperatury wewnątrz pomieszczeń, w środowisku wewnętrznym. Naścienne przetworniki pokojowe posiadają komunikację radiową o częstotliwości 868.30 MHz oraz litowe zasilanie bateryjne. Komunikacja radiowa pomiędzy przetwornikiem, a stacją bazową FLTA jest dwukierunkowa. Odczyty pomiarowe są transmitowane gdy nastąpi zmiana mierzonego parametru lub w stałym odstępie czasowym. Każdy czujnik TEFL jest konfigurowany indywidualnie z wewnętrznym numerem identyfikacyjnym (SID) oraz numerem identyfikacji stacji bazowej (MID). Adresowanie wykonuje się bezprzewodowo z użyciem konfiguratora FLSER.
  TEFL-P - posiada potencjometr regulacyjny w obudowie do zadawania sygnału.

  TELF-S5 - posiada wbudowany 5-pozycyjny (A-0-1-2-3) przełącznik w obudowie.

  [przetworniki wireless radiowe bezprzewodowe]

 • TEFL-RH radiowe czujniki temperatury i wilgotności

  Bezprzewodowe czujniki wilgotności i temperatury TEFL-RH (1191020) przeznaczone są do pomiarów wewnątrz pomieszczeń, w środowisku wewnętrznym. Naścienne przetworniki pokojowe posiadają komunikację radiową o bezpiecznej częstotliwości 868.30 MHz oraz litowe zasilanie bateryjne. Komunikacja radiowa pomiędzy przetwornikiem, a stacją bazową FLTA jest dwukierunkowa. Odczyty pomiarowe są transmitowane gdy nastąpi zmiana mierzonego parametru lub w stałym odstępie czasowym. Każdy czujnik TEFL jest konfigurowany indywidualnie z wewnętrznym numerem identyfikacyjnym (SID) oraz numerem identyfikacji stacji bazowej (MID). Adresowanie wykonuje się bezprzewodowo z użyciem konfiguratora FLSER.
  Przykład: TEFL-RH-P-S5 - przetwornik bezprzewodowy z zasilaniem batrerią litową: pomiar temperatury i wilgotności, z potencjometrem (zadajnik) oraz 5-cio pozycyjnym przełącznikiem (zadajnik2). W sumie 4 sygnały.

 • FLTA stacja bazowa radiowa

  FLTA jest stacją bazową dla czujników/przetworników z komunikacją radiową. FLTA posiada 8 wyjść z sygnałem analogowym 0-10V (8 x 0-10V), które mogą być skonfigurowane dla temperatury, wilgotności, sygnału sterującego (punktu zadającego) lub 5-pozycyjnego przełącznika. Moduł FLTA działa także jako interfejs z komunikacją Modbus do odczytów czujników. Moduł sterujący FLTA monitoruje urządzenia pomieszczeniowe, w celu wykrycia wadliwego działania, niesprawność, a także niskiego poziomu naładowania baterii.

 • TEUFL radiowy czujnik temperatury i ogólny 0-10V

  TEUFL jest radiowym czujnikiem (2 kanałów pomiarowych) temperatury i ogólny dla sygnału 0...10V, do zastosowań w szerokim spektrum warunków otoczenia, w tym na zewnątrz budynków. Wbudowany lub połączany zewnętrznie czujnik temperaturowy typu Pt1000 (dowolnego rodzaju np. sonda na kablu, z opaską). Wejście 0...10Vdc umożliwia podpięcie do TEUFL dowolnego przetwornika pomiarowego i transmisję jego sygnału np. pomiaru CO2, CO, prędkości wiatru, ciśnienia, temperatury... Zasięg transmisji radiowej do 500m w otwartej przestrzeni oraz do 100m w budynkach. Zasięg może być jeszcze zwiększony nawet 8-krotnie z użyciem repeterów FLREP.
  Zasilanie bateryjne litowe 3.6V AA. Komunikacja radiowa o częstotliwość 868.30 MHz. Obudowa o klasie ochrony IP54.

 • KLUFL radiowy przetwornik temperatury i wilgotności

  KLUFL jest zewnętrznym, radiowym przetwornikiem temperatury i wilgotności, do zastosowania również w warunkach zewnętrznych. W sumie, mogą być przesyłane bezprzewodowo przez przetwornik, aż 3 kanały pomiarowe (sygnały pomiarowe): wilgotność, temperatura oraz poziom oświetlenia (przez podłączenie zewnętrznego czujnika Lux11). Przetwornik posiada wbudowany czujnik temperatury oraz pomiar wilgotności względnej %RH. Zasięg transmisji radiowej bez repeterów wynosi do 500m w otwartej przestrzeni oraz do 100m w budynkach (zależnie od rodzaju ścian). Jeśli zachodzi potrzeba, zasięg może być zwiększony nawet 8-krotnie z użyciem repeterów FLREP. Komunikacja radiowa pomiędzy przetwornikiem, a stacją bazową jest dwukierunkowa. Zasilanie bateryjne litowe 3.6V AA. Komunikacja radiowa o częstotliwości 868.30 MHz. Obudowa PC IP54. [przetworniki wireless radiowe bezprzewodowe]

 • Akcesoria

  M230/12-4                 (1184080)   Transformator  M 230Vac / 12 Vdc, 4VA
  Battery for wireless    (A04491)    Bateria litowa 3,6V 2000mAH