.

Storna jest własnością firmy iBros technic, jest dedykowana dla urządzeń Produal.

 

 

Transport towarów w 100% ubezpieczony.

Najczęstszy pomiar na instalacji wentylacji to ...?
A A A

Słowa kluczowe / Tagi

Wyświetlono grupę produktów posiadającą cechę wspólną.

Tag: przetworniki

 • Tabela porównawcza przetworniki ciśnienia (Pa)

  Zestawienie przetworników do pomiaru różnicy ciśnienia powietrza

 • Najnowsze wersje przetworników pomiaru CO2.

  Przetworniki pomiaru CO2 w pomieszczeniach HDH i HDH-N zostały unowocześnione!
  Instalacja przetwornika jest łatwa i szybka, dzięki dopracowanej konstrukcji. Teraz możliwy jest pomiar aż 3 parametrów jednym przetwornikiem pomieszczeniowym (3 w 1): pomiar CO2, °C, %RH. Nowy moduł HDH-C zawiera teraz zarówno serwisowy kalibrator oraz sterownik dla HDH.

  Całkowicie unowocześniono konstrukcję przetwornika CO2 do przewodów wentylacyjnych (do pomiaru CO2 w kanale wentylacyjnym) HDK. Oprócz wyjścia dla CO2, dostępny jest teraz drugi sygnał wyjściowy dla temperatury 0...10V=0...50°C. Montaż urządzenia jest super szybki i łatwy - wymaga tylko nawiercenia otworu Ø10mm w kanale wentylacyjnym.

  Nowym modelem przetwornika CO2 jest HDU do sterowania wentylacją w garażach i halach parkingowych nieogrzewanych.

 • Przetworniki pomiarowe. Jeszcze szersza gama!

  Polecamy uwadze przetworniki prędkości przepływu powietrza,wilgotności i temperatury, różnicy ciśnienia powietrza, ciśnienia wody, glikolu i olejów, zajętości pomieszczenia i ruchu PIR, koncentracji CO2 i CO oraz akcesoria do regulacji i sterowania.  Producent Produal poszerza gamę urządzeń pomiarowych do zastosowania w automatyce budynków, instalacjach i systemach HVAC, BMS i wszystkich aplikacjach w których wymagany jest pomiar kluczowych parametrów tych instalacji. Zobacz przetworniki pomiarowe »

 • HDH / HDH-N przetworniki dwutlenku wegla CO2

  Przetworniki HDH i HDH-N zostały stworzone do pomiarów, detekcji dwutlenku węgla CO2 oraz temperatury oC w pomieszczeniach suchych. Punkt zerowy czujnika CO2 jest regularnie i automatycznie kalibrowany z użyciem funkcji ABCLogic ™. W opcji możliwe jest wbudowanie dodatkowego czujnika pomiaru wilgotności względnej %RH. Wówczas jedno urządzenie naścienne dokonuje pomiaru CO2, oC, %RH i posiada wyjścia 0-10V. HDH z wstawioną opcją sterownika HDH-C posiada skalowalny zakres wyjsciowy do sterowania w systemach wentylacji (pracuje jak sterownik) oraz ma możliwość również manualnej kalibracji w niestandardowych warunkach pracy.

 • IVL 10 - przetworniki prędkości przepływu powietrza

  Przetwornik prędkości przepływu powietrza 0-10 m/s i temperatury 0-50 °C.

 • KLH 100 / KLH100-N - naścienne przetworniki wilgotności i temperatury

  KLH 100 pomieszczeniowy przetwornik wilgotności i temperatury. Posiada 2 wyjścia 0-10V. montaż naścienny, pokojowy.

 • LUX 24 - pomieszczeniowy przetwornik poziomu oświetlenia

  LUX 24 przetwornik stworzony do detekcji poziomu oświetlenia wewnątrz pomieszczeń. Zakres 0...2000 lux. Sygnał wyjściowy jest wybieralny: 0-10V lub 4-20mA. [lux]

 • SA 10 czujnik opadu deszczu

  Czujnik deszczu z wbudowanym stykiem przekaźnika oraz sygnałem wyjściowym napieciowym 0-10Vdc. Czujnik wykrywa opad deszczu i jego natężenie. W aplikacjach HVAC z uzyciem tego czujnika mogą być np. otwierane lub zamykane otwory wentylacyjne. Ponieważ czujnik reaguje równeiż na opad śniegu, może być wykorzystany również do sterowania instalacją rozmrażania chodników i podjazdów samochodowych w okresie zimowym.

 • VPL 16 / VPL 16-N
  przetworniki ciśnienia wody glikolu powietrza

  VPL 16 - przetwornik ciśnienia (3-przewodowy) dla systemów HVAC instalacji ogrzewania i chłodzenia. VPL 16 posiada cztery wybieralne zakresy pomiarowe do wartości 16 bar (posiada wybieralne zakresy 0-2.5 bar0-6 bar 0-10 bar, 0-16 bar). Przyłącze procesowe z gwintem G1/2". Posiada dwa wyjścia z sygnałem analogowym 0-10V i 4-20mA. Możliwy pomiar ciśnienia: wody / glikolu z wodą / powietrza / olejów / gazów np. CO,CO2. Obudowa w wersji z wyświetlaczem lub bez.

 • HDK / HDK-N przetworniki CO2 kanałowe

  Przetworniki HDK i HDK-N zostały stworzone do pomiarów, wykrywania dwutlenku węgla CO2 wewnątrz przewodów (kanałów) w systemach ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Punkt zerowy czujnika CO2 jest w regularnie, automatycznie kalibrowany (autozerowanie) przez opatentowaną funkcję ABCLogic ™. Zapewnia to doskonałą stabilność długoterminową i dokładność.

 • IVL 02 - przetworniki prędkości przepływu powietrza

  Przetworniki prędkości przepływu powietrza 0-2 m/s i temperatury 0-50 °C.

 • KLK 100 / KLK100-N - kanałowe przetworniki wilgotności i temperatury

  KLK 100 przetwornik wilgotności i temperatury do pomiarów w przewodach wentylacyjnych. Posiada 2 wyjścia z możliwością wyboru rodzaju sygnału analogowego 0-10V lub 4-20mA. Zakresy 0...100%RH oraz -50...+50 °C !

 • LUX 34 - zewnętrzny przetwornik poziomu światła i temperatury

  LUX 34  przetwornik przeznaczony do detekcji poziomu światła oraz temperatury  na zewnątrz budynków (środowisko zewnętrzne) . Sygnały pomiarowe 2x 0-10V mogą być wykorzystane do kontroli / sterowania instalacji oświetlenia i ogrzewania. Zakresy: 0...1000 lux lub 0...10000 lux oraz -50...+50 °C.

 • PEL 2000 / PEL2000-N - przetwornik róznicy ciśnień

  PEL 2000 - przetwornik różnicy ciśnienia wyprodukowany do kontroli ciśnienia w systemach rozprowadzania powietrza (wentylacji) oraz pomiaru ilości przepływającego powietrza. Sygnał wyjściowy może być wybrany spośród dwóch charakterystyk: liniowy w stosunku do różnicy ciśnienia lub liniowy do prędkości przepływu powietrza (objętościowo).  Punkt zero w przetworniku utrzymywany jest stabilnie za pomocą funkcji autozero, regularnie sprawdzającej i eliminującej ewentualny dryf tego punktu. Model PEL 2000-N ma wbudowany wyświetlacz cyfrowy z rozdzielczością 1Pa.

 • TEFL-RH radiowe czujniki temperatury i wilgotności

  Bezprzewodowe czujniki wilgotności i temperatury TEFL-RH (1191020) przeznaczone są do pomiarów wewnątrz pomieszczeń, w środowisku wewnętrznym. Naścienne przetworniki pokojowe posiadają komunikację radiową o bezpiecznej częstotliwości 868.30 MHz oraz litowe zasilanie bateryjne. Komunikacja radiowa pomiędzy przetwornikiem, a stacją bazową FLTA jest dwukierunkowa. Odczyty pomiarowe są transmitowane gdy nastąpi zmiana mierzonego parametru lub w stałym odstępie czasowym. Każdy czujnik TEFL jest konfigurowany indywidualnie z wewnętrznym numerem identyfikacyjnym (SID) oraz numerem identyfikacji stacji bazowej (MID). Adresowanie wykonuje się bezprzewodowo z użyciem konfiguratora FLSER.
  Przykład: TEFL-RH-P-S5 - przetwornik bezprzewodowy z zasilaniem batrerią litową: pomiar temperatury i wilgotności, z potencjometrem (zadajnik) oraz 5-cio pozycyjnym przełącznikiem (zadajnik2). W sumie 4 sygnały.

 • TUNA 20 - przetwornik prędkości wiatru

  TUNA 20, anemometr ten został zaprojektowany specjalnie do pomiaru prędkości wiatru 0...20 m/s oraz temperatury zewnętrznej -50…50 °C. Sygnały wyjściowe wybieralne: 0...10V oraz 4...20mA.

 • VPL 60 / VPL 60-N
  przetworniki ciśnienia wody glikolu powietrza

  VPL 60 - przetwornik ciśnienia (3-przewodowy) dla systemów ogrzewania i chłodzenia. VPL 60 posiada cztery wybieralne zakresy pomiarowe aż do wartości 60 bar (zakresy 0-16 bar0-25 bar0-40 bar, 0-60 bar). Przyłącze procesowe z gwintem G1/2". Posiada dwa wyjścia z sygnałem analogowym 0-10V i 4-20mA. Możliwy pomiar ciśnienia: wody / glikolu z wodą / powietrza / gazów np.CO,CO2 /olejów. Obudowa w wersji z wyświetlaczem lub bez.

 • FLTA stacja bazowa radiowa

  FLTA jest stacją bazową dla czujników/przetworników z komunikacją radiową. FLTA posiada 8 wyjść z sygnałem analogowym 0-10V (8 x 0-10V), które mogą być skonfigurowane dla temperatury, wilgotności, sygnału sterującego (punktu zadającego) lub 5-pozycyjnego przełącznika. Moduł FLTA działa także jako interfejs z komunikacją Modbus do odczytów czujników. Moduł sterujący FLTA monitoruje urządzenia pomieszczeniowe, w celu wykrycia wadliwego działania, niesprawność, a także niskiego poziomu naładowania baterii.

 • HDU / HDU-N przetworniki CO2 zewnętrzne

  Przetworniki HDU i HDU-N zostały zaprojektowane do pomiarów dwutlenku węgla CO2  i temperatury w przestrzeniach nieogrzewanych, jak nieogrzewane hale parkingowe, pomiar CO2 również w warunkach środowiska zewnętrznego(>-30°C). Punkt zero czujnika CO2 jest regularnie, automatycznie kalibrowany przez funkcję ABCLogic ™. Przetwornik CO2 posiada wyjścia analogowe napięciowe 0-10V (dla CO2 i oC).

 • IVL 20 - przetworniki prędkości przepływu powietrza

  Przetworniki prędkości przepływu powietrza 0-20 m/s i temperatury 0-50 °C.

 • KLU 100 / KLU100-N - zewnętrzne przetworniki wilgotności i temperatury

  KLU 100 przetworniki wilgotności i temperatury do zastosowań, pomiarów w warunkach zewnętrznych (na zewnątrz budynków). Posiada 2 wyjścia z możliwością wyboru rodzaju sygnału analogowego 0-10V lub 4-20mA. Zakresy 0...100%RH oraz -50...+50 °C !

 • LUX 11 +NTC10/NTC20 - pasywne czujniki poziomu światła i temperatury na zewnątrz

  LUX 11 jest przetwornikiem detekcji poziomu oświetlenia i temperatury na zewnątrz budynków, w warunkach zewnętrznych. Poziom oświetlenia jest odczytywany przez fotorezystywny element, a temperatura termistorem NTC10 lub NTC20. Sygnał wyjściowy odpornościowy 30-3 kohm odpowiada poziomowi iluminacji 0...800 lux.

 • PEL 1000 / PEL1000-N - przetwornik róznicy ciśnień

  PEL 1000 to przetwornik różnicy niskiego ciśnienia (nadciśnienia, podciśnienia i różnicy ciśnienia) stworzony do monitorowania systemów rozprowadzania powietrza w tym wentylacji, kontroli i sterowania pracą wentylatorów oraz do monitorowania stopnia zabrudzenia filtrów (pomiar spadku ciśnienia na filtrze). Model PEL 1000-N ma wbudowany wyświetlacz cyfrowy z rozdzielczością 1Pa.

 • VPEL 1.0/2.5/1.0-N/2.5-N
  przetworniki ciśnienia instalacji wody / glikolu

  VPEL różnicowy przetwornik ciśnienia do detekcji ciśnienia wody lub glikolu w systemach ogrzewania i chłodzenia. Zakres pomiaru różnicy ciśnień jest wybieralny 0-1.0 bar lub 0-2.5 bar. Przyłącze procesowe od dołu. Posiada wyjście z sygnałem analogowym napięciowym 0-10V. Pomiar różnicy ciśnienia wody / glikolu / glikolu z wodą. Obudowa w wersji z wyświetlaczem lub bez.

 • PRZETWORNIKI POMIAROWE !
  m/s Pa bar C %RH lux ppmCO ppmCO2

  Przetwornikipomierowe dla sektora HVAC, BMS automatyki budynków i wszystkich aplikacji w których wymagany jest pomiar parametrów powietrza, wody, glikolu, olejów. W ofercie dostępne są przetworniki wilgotności, prędkości przepływu powietrza, ciśnienia, temperatury, oświetlenia, stężenia CO2, koncentracji CO. Zasadą dobrze pracującego systemu sterowania, kontroli jest dokładny i godny zaufania pomiar oraz detekcja parametrów kluczowych instalacji. Wysokiej jakości i nowoczesne przetworniki pomiarowe są tworzone także z myślą o ich łatwym i przyjaznym montażu oraz o długim okresie użytkowania.

 • HML / HML-N przetworniki tlenku węgla CO

  Przetworniki CO tlenku węgla HML / HML-N zostały zaprojektowane, z myślą o detekcji poziomu tlenku węgla w podziemnych garażach, parkingach i halach parkingowych, np. dla sterowania wentylacją. Zakresy pomiarowe tlenku węgla wybieralne w przetworniku 0...100/0...300 ppm CO. Po nagrzaniu przetwornik może pracować w zimnym otoczeniu, nawet od -30 °C. Wyjściowe sygnały sterujące analogowe 0-10V oraz 4-20mA.

 • KLHJ 100 / KLHJ100-N - przetworniki wilgotności i temperatury z sondą na przewodzie

  KLHJ 100 przetworniki wilgotności i temperatury odpowiednie do pomiarów wewnątrz pomieszczeń oraz w przewodach wentylacyjnych. Posiadają 2 wyjścia z możliwością wyboru rodzaju sygnału analogowego 0-10V lub 4-20mA. Zakresy 0...100%RH oraz -50...+50 °C ! Sonda stalowa umieszczona na elastycznym kablu .

 • LUXL 2 - złożony przetwornik poziomu światła i temperatury

  LUXL 2 jest połączeniem przetwornika poziomu światła i czujnika temperatury dla zastosowania w instalacjach wykorzystujących komunikację LON. Sygnały poziomu oświetlenia i czujników temperatury są konwertowane na odpowiednie zmienne protokołu (SNVT) ECHELON LonTalk® i wysyłane do systemu regulacyjnego przez sieć LON.

 • PEL 20K / PEL20K-N - przetwornik róznicy ciśnień

  PEL - przetworniki różnicy ciśnienia przeznaczone głównie dla zastosowania w pomieszczeniach powietrza czystego / izolowanego oraz do instalacji powietrznych. Posiadają możliwość wyboru sygnału 0-10V lub 4-20mA. Punkt zero w tym przetworniku utrzymywany jest stabilnie za pomocą funkcji automatycznego zerowania, regularnie sprawdzającej i eliminującej ewentualny dryf tego punktu. Model PEL - N ma wbudowany wyświetlacz cyfrowy z rozdzielczością 10Pa.

 • TEUFL radiowy czujnik temperatury i ogólny 0-10V

  TEUFL jest radiowym czujnikiem (2 kanałów pomiarowych) temperatury i ogólny dla sygnału 0...10V, do zastosowań w szerokim spektrum warunków otoczenia, w tym na zewnątrz budynków. Wbudowany lub połączany zewnętrznie czujnik temperaturowy typu Pt1000 (dowolnego rodzaju np. sonda na kablu, z opaską). Wejście 0...10Vdc umożliwia podpięcie do TEUFL dowolnego przetwornika pomiarowego i transmisję jego sygnału np. pomiaru CO2, CO, prędkości wiatru, ciśnienia, temperatury... Zasięg transmisji radiowej do 500m w otwartej przestrzeni oraz do 100m w budynkach. Zasięg może być jeszcze zwiększony nawet 8-krotnie z użyciem repeterów FLREP.
  Zasilanie bateryjne litowe 3.6V AA. Komunikacja radiowa o częstotliwość 868.30 MHz. Obudowa o klasie ochrony IP54.

 • VPEL 4.0/6.0/4.0-N/6.0-N
  przetworniki ciśnienia instalacji wody / glikolu

  VPEL różnicowy przetwornik ciśnienia do detekcji ciśnienia wody lub glikolu w systemach ogrzewania i chłodzenia. Zakres pomiaru różnicy ciśnień jest wybieralny 4.0 bar lub 6.0 bar. Przyłącza procesowe od dołu. Generuje na wyjściu sygnał analogowy 0-10V. Pomiar różnicy ciśnienia wody / glikolu / glikolu z wodą. Obudowa w wersji z wyświetlaczem lub bez.

 • KLUL 2 - Lon przetwornik wilgotności i temp. IP65

  KLUL2 przetworniki wilgotności i temperatury dla zastosowań z siecią LON. KLUL2 może być także używany jako analogowy przetwornik (wyjścia = 0…10V sygnał analogowy) bez podłączania do sieci LON. Czujniki chronione filtrem spiekany. Obudowa IP65.

 • PELL / PELL-N - róznicowy przetwornik ciśnienia LON

  PELL to przetworniki różnicy ciśnienia LON przeznaczone głównie dla zastosowania w pomieszczeniach powietrza czystego / izolowanego oraz do instalacji powietrznych. Punkt zero w tym przetworniku utrzymywany jest stabilnie dzięki funkcji automatycznego zerowania, regularnie sprawdzającej i eliminującej ewentualny dryf tego punktu. Model PEL-N ma wbudowany wyświetlacz cyfrowy z rozdzielczością 1Pa.

 • Bezprzewodowe przetworniki - radiowe / wireless 868.30 MHz

 • LLK / LLK-N - przetwornik dla Pt100 z wyj.4-20mA

  LLK jest 2-przewodowym przetwornikiem, który przetwarza sygnał czujnika temperaturowego Pt100 (podłączanego zewnętrznie; brak w zestawie)  z wartości oporności na liniowe wyjście prądowe 4…20mA. Przetwornik posiada 4 zakresy temperaturowe, które można wybrać odpowiednio do potrzeb. Model LLK-N posiada wyświetlacz w obudowie.

 • LUK / LUK-N - przetwornik dla Pt100 z wyj. 0-10V

  LUK jest 3-przewodowym przetwornikiem, który przetwarza sygnał czujnika temperaturowego Pt100 (podłączanego zewnętrznie; brak w zestawie)  z wartości oporności na liniowe wyjście napięciowe 0…10V. Przetwornik posiada 4 zakresy temperaturowe, które można wybrać odpowiednio do potrzeb. Model LUK-N posiada wyświetlacz w obudowie.

 • prędkości przepływu powietrza

  Godne zaufania przetworniki prędkości przepływu powietrza IVL działają w oparciu o pomiar dokonywany sondą cieplno-oporową. Ta zasada pomiaru gwarantuje bardzo dobrą dokładność pomiaru już przy niskich wartościach prędkości przepływu powietrza m/s. Anemometry IVL przeznaczone są przede wszystkim do pomiarów prędkości i temperatury strumienia powietrza w powietrznych korytarzach i kanałach (m.in. przewodach wentylacyjnych). Przetworniki prędkości powietrza (anemometry) są dostępne dla różnych zakresów pomiarowych prędkości i z różną długością sondy (różna głębokość instalacji sondy pomiarowej w przewodzie) oraz w wersji z wyświetlaczem na obudowie lub bez.

 • różnicy ciśnienia powietrza

  Przetworniki piezorezystywne PEL do pomiaru ciśnienia różnicowego. Przetworniki różnicy ciśnienia są odpowiednie pomiarów ciśnienia i różnicy ciśnienia powietrza w systemach rozprowadzania powietrza oraz do kontroli nadciśnienia i podciśnienia w pomieszczeniach powietrza czystego (tzw. cleanroom'ach, m.in.w branży farmaceutycznej). Dzięki wielu zakresom pomiarowym przetworników PEL, możliwe jest odpowiednie dobranie produktu do potrzeb, w tym wymagających pomiarów niskiego ciśnienia (bardzo małych wartości ciśnienia Pa) jak i standardowych pomiarach systemów wentylacyjnych. Przetworniki są w wersjach z wyświetlaczem lub bez.

 • koncentracji CO2 i CO

  Nasze przetworniki koncentracji gazów są selektywne dla specyficznych gazów, co gwarantuje że otrzymana wartość pomiaru jest prawdziwa, np. ppm przy stężeniu CO2. Przetworniki dwutlenku węgla (carbon dioxide) CO2 są odpowiednie do pomiarów w środowisku wewnętrznym, w pomieszczeniach. Przetworniki posiadają auto kalibrację (ABCLogicTM). Dostępne sąw wersji z wyświetlaczem lub w obudowie bez wyświetlacza. Przetworniki tlenku węgla (carbon monoxide) odpowiednie do pomiaru CO w pomieszczeniach, w tym w garażach.

 • ciśnienia wody / glikolu

  Proponujemy przetworniki ciśnienia różnicowego oraz statycznego, które przeznaczone są do pomiarów zarówno w systemach ogrzewania jak i chłodzenia, w tym m.in. pomiaru ciśnienia pomp obiegowych c.o. i obiegów chłodniczych; np.wody glikolu olejów. Odpowiedni zakres pomiarowy może być wybrany w zależności od zapotrzebowania już na miejscu instalacji. Przetworniki są dostępne z wyświetlaczem w obudowie lub bez wyświetlacza.

 • poziomu oświetlenia

  Przetworniki poziomu oświetlenia stworzone do pomiarów w środowisku wewnętrznym oraz w warunkach zewnętrznych. Element czujnika reaguje na światło podobnie jak ludzkie oko. Wykorzystane rozwiązanie pozwala na dokładny pomiar również o zmierzchu. Zewnętrzne przetworniki z wbudowanym pomiarem temperatury ograniczają do minimum ilość okablowania i upraszczają montaż.

 • wilgotności i temperatury

  Przetworniki wilgotności i temperatury stworzone do pomiarów tych parametrów w środowisku wewnętrznym i zewnętrznym, jak również w przewodach powietrznych instalacji wentylacji, klimatyzacji... Przetworniki wilgotności i temperatury są dostępne także w wersji z wyświetlaczem, który może wyświetlać obie wartości bądź jedną wybraną.

 • czujniki wiatru i deszczu

  Urządzenia do detekcji deszczu oraz pomiaru prędkości wiatru.